Vairavimas automobiliu

Airijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, o vairas yra dešinėje automobilio pusėje. Automobilio vairuotojas ir keleiviai, sėdintys priekinėje ir užpakalinėje sėdynėje, privalo užsisegti saugos diržus. Galioja ES šalių išduoti vairuotojo pažymėjimai, tačiau pasilikus ilgesniam laikui, patartina pasikeisti į Airijos vairuotojo pažymėjimą.

Airijoje galioja baudų taškų sistema.

Viešasis transportas

Pagrindinės Airijos visuomeninio transporto priemonės yra autobusai. Nacionalinė autobusų vežėjų kompanija vadinasi Bus Éireann. Šios įmonės autobusai važinėja priemiestiniais, miesto maršrutais, kaimo keliais, teikia mokyklinių autobusų paslaugas, veža keleivius tarpmiestiniais ir tarptautinio susisiekimo maršrutais (Expressway ir Eurolines). Kaimo vietovėse dienos metu kursuoja maršrutiniai taksi autobusai, stojantys keleivio pageidaujamose vietose (Stage Carriage). Kartą per savaitę keleiviai iš gyvenviečių specialiu maršrutu gali nuvažiuoti į didesnio miesto prekybos centrą ar turgavietę. Tarpmiestiniais autobusais (Expressway) vežiojami didelių ir vidutinio dydžio miestų keleiviai. Tarpmiestinių autobusų bilietus galima įsigyti autobuse, jų nereikia pirkti iš anksto Kiekvienoje grafystėje yra ir privačios keleivių vežimo įmonės.

Airijos nacionalinė geležinkelių kompanija vadinasi Iarnrod Éireann.

Gyvenamosios vietos nuoma Arijoje

 Ieškodami gyvenamojo ploto pasinaudokite vietiniais laikraščiais, nekilnojamo turto agentūromis. Dažniausiai, jei į Airiją atvykstama dirbti, per įdarbinimo agentūras, ar susiradus skelbimuose „darbas užsienyje“, įmonės gali turėti galimybę suteikti palankesnėmis sąlygomis išsinuomoti jiems priklausiančius butus.

Airijoje būsto nuoma yra brangi. Nuomos kainos skiriasi priklausomai nuo regiono. Didžiausios nuomos kainos vyrauja Dubline (sostinė). Pavyzdžiui: 2 kambarių buto nuoma gali siekti 1500 eurų per mėnesį. Žinoma, galima rasti dviejų kambarių butą už 1000 – 1100 eurų per mėnesį, plius komunaliniai mokesčiai. Vieno kambario butas gali būti apie 700-900 eurų per mėnesį. Kambarį galima išsinuomoti už 450-600 eurų.

Maistas

Didžiosios prekybos centrų tinklai: „Aldi“, „Asda“ (tik Šiaurės Airijoje), „Lidl“, „SuperValu“ ir „Tesco“.

Vidutines kainas galima rasti prekybos centruose: „Sainsburys“, „Dunnes“. „Centra“ prekybos tinkluose yra labai panašus produktų asortimentas kaip „SuperValu“ (jie priklauso tai pačiai kompanijai), bet šiek tiek didesnė kaina.

„Marks & Spencer“ kainos dažniausiai būna šiek tiek didesnės, tačiau mažos porcijos. Jei atsiranda lietuviškos duonos ilgesys, galima įsigyti lietuvių ar lenkų maisto parduotuvėse.

Susiję straipsniai:

Gyvenimas ir darbas Airijoje

Darbo paieška ir įsidarbinimas Airijoje

Darbo sąlygos Airijoje

Socialinė apsauga Airijoje

Mokesčiai Airijoje

Sveikatos priežiūra Airijoje