Socialinio draudimo pažymėjimas

Bet kuris asmuo, norintis įsidarbinti Airijoje, turi kreiptis dėl socialinio draudimo pažymėjimo numerio (PPS – Personal Public Number). Jį išduoda Socialinių ir šeimos reikalų departamento skyrius. Jums reikės pildyti formą REG1 „Application for personal public service number“, kurią galite rasti ir užpildyti internetinėje svetainėje adresu: www.welfare.ie/topics/ppsn/apply.html.

Socialinių ir šeimos reikalų departamentas (Department of Social, Community and Family Affairs) yra atsakingas už socialinę apsaugą Airijoje. Iš darbuotojo atlyginimo yra atskaičiuojamas socialinio draudimo mokestis, vadinamas PRSI. Nėra jokio socialinio draudimo mokesčio gavus pirmą 127 eurų atlyginimą per/už savaitę.

Nuo pagrindinio darbo užmokesčio socialinio draudimo mokestis yra 4%, jei uždirbate daugiau kaip 127 eurus per savaitę. Jei jūsų pajamos viršys 440 eurų per savaitę, 2% sveikatos mokestis bus atskaitomas nuo viso jūsų uždarbio.

Visi, prašantys Socialinės gerovės paramos (pašalpa patikrinus atlyginimą) iš Airijos vyriausybės, turi tenkinti nuolatinio gyvenimo bei kitas kokybines sąlygas. Apskritai, jei prašantysis Airijoje gyvena jau 2 metus ar ilgiau, čia dirba ir yra tvirtai apsisprendęs likti Airijoje bei priimti ją kaip nuolatinę gyvenamąją vietą, tenkins nuolatinio gyvenimo sąlygas.

Išmokos yra skirstomos į tris kategorijas:

Priklausančias nuo įmokų: šios išmokos paremtos asmens socialinio draudimo įrašais.
Nepriklausančias nuo įmokų: paremtos pašalpos reikalingumo nustatymu žmonėms, kurie nemokėjo socialinio draudimo įmokų.
Universalias: tai tokios, kurios nepriklauso nuo draudimo įmokų ar pašalpos reikalingumo nustatymo t.y. pašalpos vaikams.

Susiję straipsniai:

Gyvenimas ir darbas Airijoje

Susisiekimas ir gyveno galimybės Airijoje

Darbo paieška ir įsidarbinimas Airijoje

Darbo sąlygos Airijoje

Mokesčiai Airijoje

Sveikatos priežiūra Airijoje