Interneto platybėse galima rasti daugybę patarimų bei konkrečių pavyzdžių, kaip rašyti motyvacinį laišką. Kyla klausimas, ar kandidatuojant užtenka siųsti CV, ar reikalingas ir motyvacinis laiškas?

Naudinga atkreipti dėmesį į tai, ar darbdavys reikalauja motyvacinio laiško. Jei taip, siųsdami CV, nepamirškite ir kokybiškai parašyto motyvacinio laiško. Motyvacinio laiško tikslas yra parodyti būsimam darbdaviui norą įsidarbinti ir jūsų tinkamumą konkrečiai pozicijai.

Keli patarimai, kaip parašyti motyvacinį laišką:

  • Neišsiplėskite, pateikta informacija turi būti pateikta aiškiai ir trumpai.
  • Svarbiausia, nurodykite tik tą informaciją, kurios darbdavys negali rasti jūsų CV.
  • Akcentuokite tik tas asmenines savybes ar profesinius įgūdžius, reikalingus būtent tai pozicijai, į kurią kandidatuojate.
  • Nekopijuokite kitų, nenaudokite standartinių frazių, parodykite savo individualumą.

Pastaruoju metu vis labiau akcentuojama tai, kad motyvacinis laiškas nebėra toks svarbus. Dažnai pasitaiko atvejų, kai į save dėmesį bandoma atkreipti šabloniniu motyvaciniu laišku, kuris rastas internete, pakeitus tik asmeninę informaciją. Tokiu būdu nesužavėsite darbdavio, nes tokį motyvacinį laišką jis jau bus skaitęs ne kartą.

Jei darbdavys nereikalauja motyvacinio laiško, nėra privaloma jį rašyti, nes tikėtina, kad jis jo ir neskaitys. Motyvacinis laiškas aktualesnis tada, kai ieškoma darbuotojo į aukštesnės kvalifikacijos pozicijas, kuomet svarbu žinoti, ar kandidatas geba rišliai ir argumentuotai išdėstyti priežastis ir motyvus, kodėl siekia konkretaus darbo. Jei jūsų CV parengtas tinkamai, šios informacijos tikrai užteks ir darbdavys pakvies jus į darbo pokalbį.

Tinkamai parašytas motyvacinis laiškas didina kandidato galimybes būti pastebėtam, tačiau klaidos jame galimybes sumažina. Atkreipkite dėmesį į savo gramatiką bei kalbos kultūrą. Rekomenduojame kiekvieną situaciją įvertinti individualiai, pagalvoti ar motyvacinis laiškas tikrai reikalingas, ar jo galima ir nerašyti.

Jei motyvacinis laiškas reikalingas, ar patys norite jį rašyti, atsižvelkite į patarimus, kaip tinkamai parašyti jį rašyti ir nekartokite dažnai pasitaikančių klaidų.

Jugum – įmonė, teikianti darbuotojų paieškos ir atrankos bei personalo nuomos paslaugas. Norintiems įsidarbinti padedame darbo paieškoje. Jei šiuo metu ieškote darbo, kviečiame siųsti savo CV. Visus aktyvius darbo pasiūlymus galite matyti paspaudę nuorodą https://jugum.lt/darbo-pasiulymai/