Progresiniai mokesčiai

 Airijoje yra progresiniai mokesčiai. Jeigu jūs pirmą kartą priėmė į dabą jums reikės užsiregistruoti mokesčių mokėjimui (tax purposes). Jūsų visos pajamos bus apmokestinamos pradedant tais mokesčių metais, kai pradėjote dirbti arba gavote leidimą nuolat gyventi (domiciled) Airijoje.

Jūsų darbdavys turi išskaičiuoti mokestį iš jūsų atlyginimo pagal PAYE (Mokėk, kada uždirbsi) sistemą. Kad būtumėte tikri, jog mokesčiai tvarkomi tinkamai ir darbdavys teisingai išskaičiuoja mokestį iš jūsų atlyginimo, turite pateikti darbdaviui savo PPS numerį (asmeninį viešosios tarnybos (socialinio draudimo pažymėjimo) numerį), išduodamą vietiniame Socialinių ir šeimos reikalų departamento skyriuje. Darbdavys praneš mokesčių inspekcijai/ministerijai, kad jūs pradėjote dirbti.

Naudodami savo PPS numerio kvitą, galite prašyti mokesčių kredito pažymėjimo. Tokiu atveju turėsite užpildyti formą 12A (Application for a Certificate of Tax Credits and Standard Rate Cut-Off Point – prašymą dėl mokesčių kredito pažymėjimo suteikimo ir kritinės standartinio mokesčio ribos) ir išsiųsti ją mokesčių inspekcijai. Paprašykite darbdavio, kad duotų jums 12A formą. Darbdavys jums pasakys, į kurią mokesčių inspekciją užpildyta forma turi būti nusiųsta. Jei jūsų darbdavys neturi 12A formos, ją galite gauti iš bet kurios mokesčių inspekcijos arba paskambinę telefonu 1890 306 706. Pildant anketą, jums reiks informacijos apie įmonę, pvz. įmonės registracijos numerio, įmonės prekybinio vardo ir pan. Geriausia būtų, jei formą užpildytumėte kaip galima greičiau po to, kai priimate darbo pasiūlymą. Tokiu būdu jūsų darbdavys bei mokesčių inspekcija turės galimybę sutvarkyti visus dokumentus iki atlyginimo dienos.

Pajamų mokesčio dydis priklauso nuo jūsų atlyginimo ir mokesčių kredito dydžio.

Susiję straipsniai:

Gyvenimas ir darbas Airijoje

Susisiekimas ir gyveno galimybės Airijoje

Darbo paieška ir įsidarbinimas Airijoje

Darbo sąlygos Airijoje

Socialinė apsauga Airijoje

Sveikatos priežiūra Airijoje