Tikriausiai daugelis esate girdėjęs žodžių junginį „komforto zona“, tačiau dažnai kyla abejonių, ką tiksliai šis žodžių junginys reiškia. Interneto platybėse ir literatūroje galima rasti daugybę šios sąvokos apibūdinimų.

Komforto zona yra įprastas elgesys, veikla ar aplinka, kurioje gyvename ilgą laiką, čia viskas aišku ir suprantama. Šioje būsenoje beveik nebūna staigmenų ir netikėtumų, nes vykdomos užduotys yra puikiai pažįstamos ir galima nuspėti jų rezultatus.

Laikui bėgant, susikuriame sau įprastą aplinką, kurioje gyvename, čia mes jaučiamės saugiai ir nenorime nieko keisti.

Išėjimas iš komforto zonos reikalauja didelio ryžto ir noro keisti ilgai buvusią tvarką. Dėl šios priežasties dauguma žmonių nenori įsileisti naujovių į savo gyvenimą. Išėjus iš šios zonos prasideda rizikos zona. Tokia situacija kelia įtampą, atsiranda baimė ir nežinomybė.

Kad būtų lengviau suprasti, pateikiame pavyzdį. Tarkime, komforto zona yra darbas, kuriame dirbate ilgą laiką, o naujo darbo paieškos yra išėjimas iš sau įprastos zonos. Tokia situacija įprastai sukelia baimę ir stresą, nes ieškant naujo darbo susiduriama su nežinomybe, kuri atsiranda drauge su išėjimu iš komforto zonos. Norėdami augti, tobulėti ir išmokti naujų dalykų, privalome atsidurti rizikos zonoje.

Norint išmokti kažką naujo, būtina išeiti iš komforto zonos. Patariame išdrįsti priimti pokyčius, nes nauja pradžia dažniausiai atneša teigiamų dalykų į mūsų gyvenimą. Netikėtai surastas patinkantis darbo pasiūlymas gali tapti svajonių darbu ar mėgstama veikla visam gyvenimui.

Pastaruoju metu, vis dažniau siūloma ne išeiti iš komforto zonos, bet ją praplėsti. Pavyzdžiui, ieškant darbo, reikia sužinoti rinkos poreikius, nuspręsti kokio pobūdžio darbą norite susirasti, išsiaiškinti savo stiprybes ir silpnybes. Svarbu būti užtikrintam ir pasitikėti savo jėgomis. Svarbu pasiruošti pokyčiams, tinkamai jiems nusiteikti ir būti drąsiems!

„Jei norite  turėti tai, ko niekada neturėjote, teks padaryti tai, ko niekada nedarėte!“ – Coco Chanel citata, kuri puikiai iliustruoja tai, kad pasiryžę pokyčiams, atrandame naujus gyvenimo skonius ir spalvas, išmokstame naujų dalykų, susipažįstame su naujais žmonėmis ir, svarbiausia, geriau pažįstame save.

JUGUM siūlo įvairius darbo pasiūlymus. Tai puiki galimybė pakeisti aplinką ir išbandyti save skirtingose srityse bei suprasti, koks darbo pobūdis jums patinka. Laukiame jūsų CV el. paštu jugum@jugum.lt

Visus aktyvius darbo pasiūlymus galite matyti https://jugum.lt/darbo-pasiulymai/