Kaip susirasti darbą? Darbo paieška – tikras iššūkis kiekvienam, susidūrusiam su pokyčiais darbo rinkoje. Skelbimų portaluose ir socialiniuose tinkluose gausu įvairiausių darbo pasiūlymų. Vieni patrauklūs darbo pobūdžiu, kiti – geromis darbo sąlygomis, dar kiti – lengvai pasiekiama vieta, patogiu darbo laiku ar konkurencingu darbo užmokesčiu. Vadovaudamiesi ilgalaike patirtimi, personalo atrankos specialistai dalijasi patarimais, kaip susirasti darbą ir būti greičiau įdarbintam!

 

1. Išsirinkite darbo sritį, kurioje norite dirbti

Pirmasis žingsnis prieš ieškant darbo pasiūlymų – išsirinkti norimo darbo sritį. Darbo paieška yra iššūkis kiekvienam, dėl to laikas tampa ypatingai svarbus, o darbo srities nusistatymas padės sutaupyti daug laiko. Pagalvokite, kokioje srityje save įsivaizduojate geriausiai, koks darbo pobūdis jums labiausiai tinka. Galbūt ieškote darbo pagal turimą išsilavinimą, o gal norite save išbandyti naujoje srityje. Naudinga išsiaiškinti savo stiprybes ir silpnybes, tai padės lengviau apsispręsti. Jei norimos darbo srities nepavyksta išsirinkti iš anksto, laikino darbo pasiūlymai yra puiki galimybė nuspręsti, kuri sritis jums labiausiai tinka.

 

2. Susikurkite CV ir parašykite motyvacinį laišką

Net ir aktyviausiems darbo rinkoje gyvenimo aprašymo kūrimas yra tikras iššūkis, ypač, jei rašoma nuo pradžios. Nuo ko pradėti?

Egzistuoja įvairūs CV pavyzdžiai – nuo paprasčiausių iki kūrybinių vizualinių sprendimų. Kandidatams svarbu nepasimesti ir nurodyti svarbiausius esminius gyvenimo aprašyme esančius kriterijus:

  • Darbo patirtis;
  • Profesiniai įgūdžiai, padėsiantys užimamoje pozicijoje;
  • Kontaktiniai duomenys.

Nors internete galima rasti įvairių CV šablonų, vis tik didžiausias darbas yra užpildyti gyvenimo aprašymą. Nekvalifikuoto darbo ieškančių kandidatų patogumui, Jugum personalo specialistai padės susikurti CV.

 

3. Tinkamai įvertinkite darbo skelbimus ir išsiųskite CV

Darbo rinkos naujienose galima rasti daugybę darbo skelbimų – interneto portaluose, socialiniuose tinkluose, laikraščiuose ir t.t. Į ką svarbu atkreipti dėmesį skaitant skelbimus?

3.1. Darbo vieta ir laikas

Skaitydami darbo skelbimus, atkreipkite dėmesį į darbo sąlygas, ar jos jums yra priimtinos ar atrodo patraukliai. Išsiaiškinkite siūlomos darbo vietos pasiekiamumą. Jei nevairuojate automobilio, pasižiūrėkite ar važiuoja viešasis transportas. Pasidomėkite, ar siūlomos pozicijos darbo laikas jums yra priimtinas. Neišsigąskite naktinio ar slenkančio darbo laiko, jis turi nemažai privalumų. Naktinis darbas apmokamas ne mažiau 1.5 karto nei dieninis. Slenkantis ir pamaininis darbo laikas naudingas tuo, kad lengviau derinti darbą su pomėgiais ir asmeniniu gyvenimu. Įvertinkite tai, kad galbūt mažiau patrauklų darbo laiką ar vietą, darbdavys kompensuoja kitomis privilegijomis, pavyzdžiui, organizuoja nuvežimą į darbo vietą ir grįžimą iš jos.

3.2. Reikalavimai darbuotojui

Renkantis geriausią darbo pasiūlymą, įsitikinkite, ar atitinkate nurodytus reikalavimus ir lūkesčius būsimam darbuotojui. Pabandykite save įvertinti kritiškai.

3.3. Darbo užmokestis

Darbo užmokestį privaloma skelbti visuose darbo skelbimuose, įvertinkite jį, nuspręskite, ar jis jums yra tinkamas. Darbdaviai dažnai turi motyvacinę atlygio sistemą, kai darbo užmokestis didėja priklausomai nuo sukauptos patirties arba pasiektų rezultatų. Kai kuriose pozicijose darbo užmokestis yra derybų klausimas ir priklauso nuo darbuotojo turimų kompetencijų.

 

4. Atvykite į darbo pokalbį

Nesvarbu, ar ieškote darbo be patirties, Lietuvoje ar užsienyje, vasaros sezonui ar ilgesniam laikotarpiui – darbo pokalbis yra viena iš pagrindinių atrankos etapų, kuriam privalu pasiruošti. Jei neturite laiko ruoštis darbo pokalbiui, galite padaryti tai greitai, atsakydami sau į šiuos klausimus:

  • Kodėl norėčiau dirbti čia?
  • Kokias užduotis sugebu atlikti, kas man sekasi?
  • Kiek norėčiau uždirbti?

Kuo geriau pasiruošite darbo pokalbiui, tuo labiau padidinsite savo galimybes įsidarbinti. Galiausiai, atvykite į darbo pokalbį laiku, tvarkingai apsirengę, nes pirmasis įspūdis svarbiausias. Jei taip nutiktų, kad planai pasikeitė, ir į pokalbį atvykti neplanuojate, būtinai susisiekite su personalo specialistu – taip užsitikrinsite galimybę ateityje vėl būti pakviestam.

 

5. Pasirūpinkite įdarbinimo dokumentais

Sulaukus darbo pasiūlymo, svarbu nepamiršti pasirūpinti įdarbinimo dokumentais, kurių reikalauja darbdavys. Priklausomai nuo įdarbinimo vietos ir šalies, pasirašant darbo sutartį dažniausiai reikalingi dokumentai yra pasas, arba asmens dokumentas, dokumentinės nuotraukos, medicinos pažyma bei kitos spec. pažymos (pvz.: elektrokrautuvo, autokrautuvo, neteistumo ir t.t.). Kuo greičiau pasirūpinsite reikiamais dokumentais, tuo greičiau būsite įdarbinti.

 

Darbo paieška – irgi darbas. Leiskite mums dirbti jį už jus!

Nesvarbu, ar ieškote darbo vasarai, užsienyje ar neturint patirties – didžiausias nerimas kandidatams kyla dėl laiko. Tad kaip sutaupyti laiko ieškant idealaus darbo skelbimo?

Išsiųskite CV įdarbinimo agentūrai – taip užsitikrinsite galimybę gauti įvairiausius darbo pasiūlymus pirmiau nei jūsų konkurentai. Dar daugiau – užsiregistravę pokalbiui pas personalo specialistą gausite konsultaciją dėl norimos darbo pozicijos bei sutaupysite savo brangų laiką. Personalo specialistai nuolat gauna įvairiausias užklausas dėl reikalingų darbuotojų, todėl rekomenduojame nepraleisti progos pasinaudoti jų pasiūlymais.

Susisiekite, pakonsultuosime ir padėsime rasti jums patinkantį darbą!