Darbas Vokietijoje

Ar Jus domina darbas užsienyje? Siekiate ne tik dirbti, bet ir užsidirbti? Galbūt siekiate pakeisti aplinką ir šiuo pokyčiu pradėti dar vieną gyvenimo etapą?

Darbas Vokietijoje – puikus pasirinkimas, siekiantiems didesnio atlyginimo, ieškantiems geresnių gyvenimo sąlygų ar tiesiog norintiems pakeisti gyvenamąją aplinką. Vokietija – unikalios kultūros šalis, pasižyminti svetingumu ir aukštais ekonominiais rodikliais, dėl to nenuostabu, jog ši šalis – vienas iš dažniausių lietuvių pasirinkimų darbui užsienyje.

JUGUM – profesionali įdarbinimo agentūra, kurianti tiek trumpalaikes, tiek ilgalaikes darbo galimybes Lietuvoje ir užsienio valstybėse bei padedanti kurti geresnius gyvenimus. Nusprendusiems dirbti Vokietijoje ar kitoje užsienio šalyje, įdarbinimo agentūra JUGUM padės rasti tinkamą variantą ir sprendimą greitai, efektyviai ir operatyviai.

Kodėl verta rinktis darbą Vokietijoje?

Šiandien, kaip niekad anksčiau, lietuviai turi plačias darbo užsienyje pasirinkimo galimybes. Lietuvos darbo ekonominė rinka ne visada gali pasiūlyti orumą atitinkantį atlyginimą, todėl natūralu, jog dažnas lietuvio sprendimas – išvykti dirbti į užsienį, o šiuo atveju – Vokietiją. Kokios yra pagrindinės lietuvių išvykimo į Vokietiją priežastys?

1. Ekonominis pažangumas Europoje

Darbas Vokietijoje vienas dažniausių pasirinkimų. Ši šalis yra laikoma verslo ir pramonės centru ne veltui, nes jos ekonomika vis dar laikoma didžiausia Europoje. Siekiantys užsidirbti čia yra laukiami.

2. Žemas nedarbo lygis

Nedarbo lygis Vokietijoje yra vienas žemiausių Europoje, todėl vietinė rinka nėra perpildyta darbo jėga, o tai atveria daug galimybių įsidarbinti ir užsieniečiams. Dėl to net ir praradus darbą yra galimybė sugrįžti į darbo rinką greitai.

3. Unikalios kultūrinės įvairovės šalis

Vokietija – didžiausia pagal gyventojų skaičių Europos šalis, tad kultūrų įvairovė nemaža ir gyvenimas Vokietijoje nestovi vietoje. Ši šalis pasižymi svetingumu – užsieniečiai priimami šiltai, tad pagalbos iš vietinių visada sulauksite.

Darbas Vokietijoje be kalbos – įmanomas!

Pasirinkus darbą Vokietijoje neretai kyla klausimas: o kaip su vokiečių kalba? Ją mokėti – didelis privalumas, nes atsiranda galimybė pretenduoti į kvalifikuoto darbuotojo pozicijas, kurios apmokamos geriau. Nemokantiems kalbos taip pat nusiminti nereikia. Įdarbinimo agentūros, kurios siūlo darbą užsienyje, darbų vadovais įdarbino lietuviškai ir rusiškai kalbančius žmones, kurie padės įveikti kalbos barjerus. Todėl darbas Vokietijoje su rusų kalba taip pat galimas.

Atlyginimas Vokietijoje

Aukštas atlyginimų skirtumas – viena pagrindinių ir svariausių priežasčių išvykti dirbti į užsienį. Minimalus atlyginimas Vokietijoje gerokai didesnis nei Lietuvoje, vidutinis atlyginimas Vokietijoje 2019 m. išaugo labiausiai nuo 2011 m., o vidutinis atlyginimas Vokietijoje dažnai skiriasi net ketvirtadaliu Rytų ir Vakarų pusėse. Galiausiai, Vokietijoje uždarbis dažnai priklauso nuo pastangų ir nusiteikimo, kadangi dažnai darbuotojai gauna priedus už viršvalandžius, atlikto darbo kiekį, pavojingas sąlygas ar įgytas kvalifikacijas.

Populiarūs darbai Vokietijoje sezono metu

Sezoninis darbas užsienyje sulaukia labai daug dėmesio. Didesnis atlyginimas, nauja šalis, nauji iššūkiai traukia vis daugiau lietuvių. Populiarūs animatorių darbai užsienyje vasarai, kai padidėja turistų srautai. Nekvalifikuoti darbai Vokietijoje taip pat gerai apmokami, todėl sulaukia studentų ar ketinančių padirbėti trumpesnį laiką dėmesio.

Ilgalaikis darbas tinka vyrams, moterims bei poroms

Siekiantiems įsitvirtinti Vokietijoje, JUGUM įdarbinimo agentūra siūlo ir ilgalaikius darbus pramonės, logistikos bei gamybos srityse. Pastebima, kad darbai užsienyje poroms yra labai paklausūs. Ne paslaptis, kad darbai Vokietijoje moterims randami sunkiau. Nors darbai užsienyje poroms yra nedažni, bet vis tik jų pasitaiko ir jie taip pat gerai apmokami.

Kelionė į Vokietiją

Nuvykti iki Vokietijos nėra sudėtinga ar painu. Yra keli būdai:

1. Lėktuvu

Skrydžiai iš Lietuvos oro uostų į Vokietijos gana dažni, jų trukmė iki 1.5 val. Bilietus galima įsigyti vos nuo keliolikos eurų! Vidutinė bilieto kaina iki 100€.

2. Mikroautobusu

Daug agentūrų, užsiimančių keleivių bei siuntų pervežimais gali nugabenti jus į Vokietiją už maždaug 80€, tačiau kelionės mikroautobusu gerokai ilgesnės – gali užtrukti 24 valandas.

3. Nuosavu automobiliu

Nuo Lietuvos iki Vokietijos yra apie 1500 kilometrų. Keliaujant savo automobiliu galima susiskaičiuoti kokios išlaidos bus, patogu, jog galima sustoti tiek kartų, kiek norisi, tačiau kelionė į Vokietiją užtrunka vidutiniškai parą laiko.

Apgyvendinimas Vokietijoje

Nors atlyginimai Vokietijoje dideli, tačiau ir būstų nuomos kainos nemažos. Geriausias pasirinkimas – darbas užsienyje su apgyvendinimu. Dažniausiai darbdaviai suteikia komfortišką gyvenamąją vietą nemokamai arba reikia apmokėti tik nedideles komunalines išlaidas. Dviviečiai kambariai moteliuose, namuose ar daugiabučiuose pilnai šiuolaikiškai įrengti, yra wi-fi, skalbyklės, virtuvės, wc ir dušai. Darbas Vokietijoje su apgyvendinimu sulaukia kur kas didesnio susidomėjimo.

Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje

Išvykstant į užsienį ilgesniam laikui verta pasidomėti pagrindinių maisto produktų kainomis, viešojo transporto / kuro kainomis bei pasiskaičiuoti, kokios galimos mėnesinės išlaidos laukia. Kelionės pradžioje patariama turėti pinigų kiekį, kurio užtektų pragyventi iki pirmojo atlyginimo.

Įdarbinimo agentūra JUGUM – kodėl verta rinktis?

Pačiam susirasti užsienyje darbą, kuris atitiks jūsų poreikius, galimybes, nėra paprasta. Įdarbinimo agentūra JUGUM – profesionali įdarbinimo agentūra, kurianti efektyvias darbo galimybes Vokietijoje. Tai patikimas partneris, kuris siekia maksimaliai naudingai išnaudoti kandidato praleidžiamą laiką užsienyje.

1. Greitai padeda surasti jums tinkamą darbo vietą

Įdarbinimo agentūros įprastai žino siūlomo darbo pobūdį, atlygį, gyvenimo sąlygas, todėl įvertinusi užklausą, pateikia naudingiausią jums pasiūlymą.

2. Padeda sutvarkyti įdarbinimo dokumentus

Vykstantiesiems kandidatams yra svarbu, jog darbas užsienyje būtų legalus ir būtų teikiamos visos socialinės garantijos. Įdarbinimo agentūra JUGUM rūpinasi įdarbinimo ar išdarbinimo dokumentais, taip padėdamos išvengti apgaulių bei užtikrindamos visas teikiamas socialines garantijas.

3. Suteikia naudingos informacijos apie darbą ir gyvenimą Vokietijoje

Įdarbinimo agentūros didžiausi privalumai yra tie, jog ji suteikia nemažai naudingos informacijos apie darbą ir gyvenimą Vokietijoje. Tokiu būdu užtikrinimas maksimalus kandidato paruošimas darbui Vokietijoje.

4. Palaiko ryšį su darbuotoju ir po įsidarbinimo

Galiausiai, įdarbinimo agentūros nenutraukia ryšio su kandidatu net jam įsidarbinus – rūpinasi, kaip darbuotojui sekasi dirbti ir gyventi Vokietijoje, taip siekdami įsitikinti, jog viskas einasi sklandžiai, o gyvenimas Vokietijoje atitinka jūsų lūkesčius. Siekiant pakeisti darbą Vokietijoje, įdarbinimo agentūros yra visuomet pasiruošusios patarti, kaip geriausiai išnaudoti jūsų laiką Vokietijoje bei pateikti kitą darbo pasiūlymą, atitinkantį lūkesčius.

Ko galite tikėtis išvykę į Vokietiją?

 • Lietuviškai ir/ar rusiškai kalbančio darbų vadovo, kuris konsultuos Jus dokumentų tvarkymo, darbų bei buities klausimais;
 • Ilgalaikės darbo vietos;
 • Įdarbinimo su vokiška sutartimi bei visomis vokiškomis socialinėmis garantijomis;
 • Nemokamo apgyvendinimo su visais patogumais;
 • Pirmos kelionės į Vokietiją išlaidų kompensacijos;
 • Darbo avalynės išlaidų kompensacijos;
 • Patrauklaus atlyginimo.

Ko tikimės iš Jūsų pradėjus dirbti Vokietijoje?

 • Ištvermės, greičio ir jėgos (jei darbas reikalauja gero fizinio pasirengimo);
 • Atsakingumo;
 • Greitos orientacijos;
 • Gebėjimo dirbti komandoje.

Bendri patarimai apsisprendusiems vykti dirbti į Vokietiją:

 • Pirmajį mėnesį turėkite pakankamai pinigų pragyventi (rekomenduojama suma – bent 200€);
 • Sužinokite šalies būtiniausių prekių kainas;
 • Pasiruoškite daiktus, kurių prireiks kelionei ar atvykus:
  • Patalynę (pagalvė, antklodė bei jų užvalkalai);
  • Būtiniausius indus bei įrankius maisto gaminimui;
  • Asmens higienos priemones, rankšluosčius;
  • Maisto kelionei bei atvykimo dienai.
 • Jei naudojatės mobiliuoju telefonu, pasirūpinkite tarptautinių pokalbių paslaugos užsakymu, sužinokite apie toje šalyje veikiančius mobiliojo ryšio tarifus, veikimo zonas bei prieigos taškus;
 • Kuo daugiau sužinokite apie Vokietiją, pasidomėkite kultūra, istorija bei religija;
 • Išmokite pagrindines vokiečių kalbos frazes, kurias sėkmingai galėsite panaudoti darbe ar kitoje aplinkoje.
 • Nepamirškite deklaruoti išvykimo. Tai galite padaryti www.epaslaugos.lt arba kreipkitės į seniūniją, savivaldybę ar migracijos tarnybą.

Jei perskaitėte ir nusprendėte, kad norite naujo darbo užsienyje – visi JUGUM darbo pasiūlymai Vokietijoje talpinami mūsų internetiniame puslapyje www.jugum.lt