Ką verta žinoti apie Airiją?

Airija yra įsikūrusi Airijos saloje, kurios jai priklauso apie penki šeštadaliai, o likusi dalis –Šiaurės Airija – priklauso Didžiajai Britanijai. Salos viduryje driekiasi lygumos, kurias supa pajūrio aukštumos. Airijos kranto linijos ilgis – 3172 km.

Oficialios airių kalbos – airių ir anglų. Šalies sostinė – Dublinas. Tapus ES nare (1973 m. sausio 1 d), nuo 1999 m. sausio 1 d. valiuta – euras.

Laikas

Lietuvos ir Airijos laikas skiriasi 2 valandomis. Jei norite tiksliai sužinoti, koks laikas Airijoje, turite iš Lietuvoje esančio laiko atimti dvi valandas. Pavyzdžiui, jei Lietuvos laikas yra 10.00 val. ryto, tai Airijoje bus 8.00 val. ryto.

Laikas Airijoje yra skaičiuojamas pagal Currently Greenwich Mean Time (GMT) (tai yra Airijos laiko zona) standartus ir žymimas UTC +0:00, tuo tarpu, Lietuvos teritorijoje laikas skaičiuojamas pagal Eastern European Time (EET) ir žymimas UTC +2:00.

Klimatas

Airijos klimatas yra švelnus, bet iškrenta daug kritulių, todėl vyrauja drėgnas oras. Didžiausią įtaką oro temperatūrai turi Golfo šiltosios srovės – dėl šios priežasties augmenija žaliuoja ištisus metus, visą laiką ganyklose ganosi galvijai, dažniausiai kaimo vietovėse matyti laisvai besiganačios avys pažymėtos spalva ant šonų.

Žiemą sniego paprastai būna nedaug, tik aukštesniuose kalnuose pasninga daugiau. Šilčiausia ir mažiausiai lietinga teritorija yra prie Dublino ir rytinė pakrantė. Vietiniai gyventojai dažniausiai dėvi lengvus drabužius, neretai viduryje žiemos galima pamatyti apsirengusius trumpomis rankovėmis.

Tikslią orų prognozę Airijoje ar viename iš jos miestų rasite: http://www.accuweather.com/

Ekonomika

Airijos ekonomika priklauso nuo prekybos. Ekonomikos lygis Airijoje – gana aukštas, o rinka – labai plati, kadangi ši šalis turi daug partnerių bei investuotojų visuose sektoriuose. Puikiai išvystiti informacinių technologijų ir paslaugų sektoriai.

Susiję straipsniai:

Susisiekimas ir gyveno galimybės Airijoje

Darbo paieška ir įsidarbinimas Airijoje

Darbo sąlygos Airijoje

Socialinė apsauga Airijoje

Mokesčiai Airijoje

Sveikatos priežiūra Airijoje