Darbo santykiai ir atlyginimas

 Darbo santykiai yra įtvirtinami rašytine darbo sutartimi, kurioje nurodoma darbdavio ir darbuotojo vardai, pavardės, darbdavio adresas, darbovietė, tikslus darbuotojo pareigybės pavadinimas ir darbo pobūdis, įdarbinimo data, sutarties galiojimo laikas (jei darbas laikinas), atlyginimo dydis ir jo mokėjimo tvarka, darbo valandos, pertraukos, poilsio dienos ir atostogos.

Vidutinė darbo savaitė Airijoje trunka 38-42 valandas, maksimali įstatymų leidžiama darbo savaitė yra 48-49 valandos.

Minimali alga Airijoje – 8.30 euro per valandą. Tačiau tam tikruose pramonės sektoriuose, įskaitant žemės ūkį, viešąjį maitinimą, valymą, statybas, elektros sutartį, viešbučius (už Dublino, Dun Laoghaire’o ir Korko ribų), mažmeninę prekybą maisto produktais bei apsaugą, yra numatyti teisiškai privalomi susitarimai/įsakymai, nustatantys minimalaus atlyginimo dydį, kuris gali viršyti nacionalinį minimalų užmokestį. Dirbant nekvalifikuotą darbą Airijoje dažniausiai yra mokamas 8,3 – 10 eurų valandinis atlyginimas. Metinis užmokestis vidutiniškai gali siekti nuo 15 tūkst. iki 90 tūkst. eurų, priklausomai nuo turimo stažo ir kvalifikacijos.

Daugiau apie tai galite pasiskaityti puslapyje: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Minimum_wage_statistics/lt

Susiję straipsniai:

Gyvenimas ir darbas Airijoje

Susisiekimas ir gyveno galimybės Airijoje

Darbo paieška ir įsidarbinimas Airijoje

Socialinė apsauga Airijoje

Mokesčiai Airijoje

Sveikatos priežiūra Airijoje