Pokalbis dėl darbo – svarbiausia atrankos proceso dalis, kuriame svarbus tiek kandidatas, tiek darbdavys. Darbdavio tikslas – pristatyti darbo vietą, įvertinti kandidatą bei atlikti atranką, o kandidato tikslas – pristatyti save, atskleisti savo gebėjimus bei naudingumą įmonei bei gauti darbo pasiūlymą. Pokalbio dėl darbo esminis tikslas – įvertinti kandidato bei darbdavio lūkesčių suderinamumą.

Darbo pokalbio sėkmę nulemia tinkamas kandidato pasiruošimas. Tad kokie yra dažniausiai užduodami klausimai darbo pokalbio metu, ir kaip į juos tinkamai atsakyti?  Žemiau pateikiame populiariausių klausimų sąrašą bei patarimus kaip pasiruošti darbo pokalbiui.

 

1. Trumpai apie save papasakokite

Bene paprasčiausias klausimas, kuris suteikia puikią galimybę būsimam kandidatui atskleisti save iš maksimaliai teigiamos ir teisingos pusės. Dažniausiai darbdaviui rūpi išgirsti ne pakartotą informaciją, nurodytą gyvenimo aprašyme, o pažinti kandidato prioritetus ir vertybes. Pasinaudokite šia galimybe ir trumpai papasakokite būsimam darbdaviui apie savo vertybes, pasiekimus, prioritetus, pomėgius bei atskleiskite motyvaciją ir norą dirbti kartu.

Rekomenduojama struktūra:

  • Pristatykite kuo šiuo metu užsiimate;
  • Trumpai papasakokite apie ankstesnę patirtį;
  • Įvardinkite, kodėl jus domina būtent šis darbas.

Tada, pereikite prie praeities – papasakokite truputį apie turimą patirtį ir įgūdžius, kuriuos įgijote prieš tai užimtose pozicijose. Galiausiai, užbaikite savo pasakojimą ateitimi – papasakokite, kodėl jus domina galimybė dirbti būtent šį darbą.

 

2. Kaip įsivaizduojate save po 5 – 10 metų?

Net ir kruopščiai planuojantiems karjerą šis klausimas visada sukelia pasimetimą. Net jei ir tiksliai nežinote, svarbu nepasimesti ir papasakoti apie tai, kur norėtumėte po 5-10 metų. Darbdaviui ši informacija padeda susidaryti įspūdį kaip gebate sklandžiai dėstyti mintis, kaip planuojate, kaip siekiate rezultatų bei kur matote vertę. Dėl to atsakinėdami į šį klausimą galvokite apie viziją bei kaip potencialus darbas prisidėtų prie šios įgyvendinimo.

 

3. Kokį atlyginimą norėtumėte gauti?

Nuo šiol siūlomą atlygį už darbą privaloma nurodyti skelbime, dėl to atidžiai perskaitykite darbo pasiūlymą. Jei skelbime yra nurodyti atlyginimo rėžiai, pasidomėkite koks vidutinis užmokestis yra siūlomas konkrečioje darbo sferoje. Galiausiai, jei nežinote konkrečios sumos kiek norėtumėte uždirbti, atsakykite į klausimą pateikdami pinigų sumą nuo X iki Y realiai įsivertinę savo įgūdžius.

 

4. Kodėl buvote atleistas / išėjote iš darbo?

Nesvarbu, ar buvote atleistas, ar išėjote savo noru, sakyti teisybę būtina. Atsakant į klausimą, svarbu pateikti informaciją glaustai ir nepateikti neigiamos informacijos apie buvusį darbdavį. Papildomai galite paminėti ko išmokote ir pasisėmėte iš buvusių darboviečių. Darbdavys įprastai paprašo jūsų sutikimo gauti rekomendacijos iš buvusių darbdavių, todėl geriau į šį klausimą atsakyti nuoširdžiai, tačiau neišsiplėsti.

 

5. Kuo galėtumėte būti naudingas įmonei?

Darbdavio tikslas pokalbio metu – patikrinti, ar darbuotojas tinka siūlomam darbui. Į šį klausimą reikėtų atsakyti remiantis turima profesine ar asmenine patirtimi, kuri galėtų būti naudinga būsimam darbdaviui. Kitais žodžiais tariant, įvardinkite įgūdžius, kurie yra jūsų stipriosios savybės ir akcentuokite kokią pridėtinę vertę galėtumėte sukurti, kurios dėka augtų ir įmonė, ir pats jūs.

 

Darbo pokalbio klausimai – galimybė atskleisti save darbdaviui

Darbdavys, užduodamas klausimus kandidatui siekia jį pažinti ir priimti teisingą sprendimą atrankos procese. Kiekvienas klausimas kandidatui yra galimybė atskleisti save, todėl prieš atsakydami gerai pagalvokite ką darbdavys tikisi išsiaiškinti. Ne ką mažiau svarbu yra pateikti tik darbdaviui reikšmingą informaciją bei kalbėti aiškiai, konkrečiai ir tiksliai. Ruošdamiesi pokalbiui, apgalvokite konkrečius pavyzdžius, kurie pagrįstų jūsų gebėjimus, vertybes ir interesus. Galiausiai, darbo pokalbio pabaigoje yra paliekama galimybė užduoti klausimus darbdaviui, dėl to nepamirškite pasiruoškite jums aktualius klausimus apie darbo pasiūlymo sąlygas ar būsimą darbovietę.

Domina pokalbis dėl darbo, tačiau neradote tinkamo darbo pasiūlymo? JUGUM – profesionali įdarbinimo agentūra, padedanti kandidatams rasti darbą. Išsirinkite jums tinkantį darbo pasiūlymą ir atvykite į darbo pokalbį su JUGUM personalo specialistais.