Darbo skelbimų portaluose gausu darbo pasiūlymų. Vieni žavi darbo pobūdžiu, patogiu darbo laiku ar vieta, kiti  – patraukliu darbo užmokesčiu, dar kiti  – karjeros galimybėmis. Kyla klausimas, kaip išsirinkti darbo pozicijas, į kurias kandidatuoti.

Standartinis darbo skelbimas susideda iš kelių svarbių dalių: pareigų aprašymas, reikalavimai kandidatui, kandidato privalumai, įmonės suteikiamos garantijos bei siūlomas darbo užmokestis. Retas susimąsto, kad reikalavimų skiltis yra bene svarbiausia, renkantis darbo pasiūlymą, į kurį kandidatuoti. Kandidatui yra svarbios visos anksčiau išvardytos skelbimo dalys, tačiau darbdavys, rinkdamasis kandidatus, dėmesį kreipia į tai, ar kandidatas atitinka nurodytus reikalavimus.

Reikalavimai darbo skelbime nurodomi tam, kad darbdavys galėtų pagal juos išsirinkti potencialiai geriausią kandidatą, kurį norėtų įdarbinti. Kriterijai gali būti suprantami kaip idealus darbdavio įsivaizdavimas apie pageidaujamą darbuotoją.

Ieškant darbo ir siunčiant gyvenimo aprašymą į tam tikrą poziciją, svarbu kritiškai įvertinti nurodytus reikalavimus ir savo turimas patirtis bei gebėjimus. Kaip tai padaryti? JUGUM pateikia trumpą atmintinę, kaip įsivertinti ir nuspręsti, ar verta siųsti savo CV, jei neatitinkate visų nurodytų reikalavimų:

1. Trūkumus pakeiskite privalumais.

Jei neatitinkate tam tikrų reikalavimų, tačiau turite kitų skelbime nereikalaujamų savybių ar patirties, siųskite CV. Pvz.: jei jūsų turimas darbo stažas yra per trumpas, tačiau turite kitos naudingos patirties, galbūt darbdavys jumis susidomės ir nuspręs pakviesti į darbo pokalbį. Taip trūkumus kompensuosite privalumais.

2. Neverta nusiminti, jei neatitinkate keliamų reikalavimų.

Peržvelkite kitus įmonės darbo pasiūlymus, pasidomėkite įmonės veikla, galbūt šis variantas nėra jums tinkamas, dėl kompetencijų trūkumo, tačiau nusiuntus CV įmonė išsaugos jūsų kontaktus ir jei turės jūsų kompetencijas atitinkančių darbo pasiūlymų – susisieks.

3. Siųskite CV apgalvoję savo kandidatūrą.

Užsitęsus darbo paieškoms, dažnu atveju kandidatai pradeda chaotiškai siųsti CV į bet kokias pozicijas, o nesulaukę atsakymo CV siunčia pakartotinai. Tokiu būdu neatkreipsite į save dėmesio, o sudarysite įspūdį, kad neturite aiškaus įsidarbinimo tikslo. Šiuo atveju, yra naudinga darbo ieškoti ne tik per darbo skelbimų portalus, bet ir užsiregistruoti įdarbinimo agentūroje.

Siųsdami CV personalo atrankų įmonei, nurodykite poziciją į kurią norite kandidatuoti bei savo lūkesčius būsimam darbui. Tokiu būdu sudarysite galimybę gauti darbo pasiūlymą pirmesni.

Taip pat, nepamirškite užsisakyti naujienlaiškio, taip nepraleisite progos apie naujausius darbo pasiūlymus sužinoti pirmieji.

 

Pagal reikalavimus parašytas gyvenimo aprašymas didina jūsų galimybes būti pakviestam į darbo pokalbį. Kaip tinkamai rašyti CV galite skaityti nuorodoje https://jugum.lt/kaip-sukurti-gera-cv/

Jei šiuo metu ieškote darbo, kviečiame užsukti į mūsų puslapį, darbo pasiūlymų skiltį ir kandidatuoti. JUGUM personalo specialistai pasiruošę jums padėti!

https://jugum.lt/darbo-pasiulymai/